„Mācos pats”

27. martā un 3.aprīlī mūsu skolas skolēni ciemojās keramikas darbnīcā “Virzas”. Sadalīti grupās, skolēni varēja iepazīt keramikas un dizaina veidošanas procesu, uzzināja, cik svarīgi ir šajās profesijās izprast darba materiālu, kā un kur iegūst mālu, iepazina dažādas māla apstrādes tehnikas.

Izglītojamie  varēja redzēt profesionālās ievirzes mākslas skolas pedagogu pieredzes pielietojumu mūsdienīga keramikas dizaina veidošanā, uzzināja, kā keramiķa profesiju sasaistīt ar modernām tehnoloģijām un padarīt to mūsu laikmetam atbilstošu. Skolēni vēroja piemērus ar CNC frēzes un grafisko 3d datorprogrammu inovatīvo pielietojumu, kā arī varēja iepazīties ar smilšu strūklas tehnoloģijas iespējām keramikā.

Darbnīcas vadītāji pastāstīja savu karjeras stāstu, kur un kā apguvuši šīs profesijas, kādas zināšanas un prasmes ir nepieciešamas keramiķim un keramikas dizainerim.

Bija jāpilda dažādi uzdevumi, piemēram, katram pašam jāsēžas un jāpamēģina darbs pie podnieka virpas. Izmēģinot māla virpošanas procesu, varēja iejusties senā podnieka lomā, strādāt ar ģipša formām. Bija arī vērīgākā klausītāja konkurss, kurā bija jāatbild uz uzdotajiem jautājumiem par redzēto un dzirdēto.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolotāja Ilze Krugale