Atklāj pirmais – operas spēks Lielajā Dzintarā

05.11. plkst. 13.00 6.-9. klase apmeklēs operu”Suitu sāga” Lielajā Dzintarā Liepājā no programmas “Latvijas skolas soma”.

Pirms operu atklās pieaugušais klausītājs, operas fragmentus “pilnā ekipējumā” atskaņos skolu jaunatnei, kurā, iepriekš minētā opera iegūs bērnu un pusaudžu auditorijai pielāgotu ietvaru, tā ļaujot skolēniem saīsinātā versijā ne tikai piedzīvot vienu no senākajiem un krāšņākajiem mīlas stāstiem – stāstu par grāfa fon Šverina mantinieku jauno Ulrihu un viņa izredzēto – skaisto polieti Barbaru, bet arī uzzināt interesantus faktus par suitu novada vēsturisko izveidošanos.

“Suitu sāga” ir stāsts par neprātīgu mīlestību, kuras redzamā zīme jau gandrīz četrsimt gadu ir unikālais suitu tautas tērps. Stāsts par Alšvangas valdniekiem Johanu un Barbaru, kuri viens otra dēļ uz spēles lika tik daudz. Stāsts no Kurzemes dzīlēm – Riharda Dubras opera “Suitu sāga”- pirmā opera, kas jebkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma. Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tapusi jauna latviešu oriģinālopera. Viens no pasaulē vispieprasītākajiem latviešu komponistiem Rihards Dubra radījis darbu, kura sižeta pamatā ir vēsturiski notikumi Kurzemē pirms četrsimt gadiem. Libreta autors ir kādreizējais Alsungas prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga.

Dz.Šterna, direktores vietniece izglītības jomā